Wina Templariuszy

Ze względu na potrzebę zachowania porządku w strukturze wpisów - jest to jedyna platforma, na której wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą sami tworzyć tematy. Moderatorzy będą je ewentualnie przenosić na inne platformy.
Adrian
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2009, 23:45

Wina Templariuszy

Post autor: Adrian »

Taka mała ciekawostka odnośnie wina, otóż byłem w tym roku w Bułgarii i już wyjeżdżając, na granicy bułgarsko - rumuńskiej, na stacji benzynowej zobaczyłem wina jak na zdjęciach,
okazało się że winnica Stambolovo produkuje serię win - templariuszowskich, nie wiem czy to poprawne nazwa,
kolekcja ta jest produkowana i butelkowana na licencji i pod kontrolę Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani – Magnus Prioratus Magistralis Bulgariae.
szukałem trochę w necie, ale nie wygląda na to, żeby miejscowość ta miała jakiekolwiek historyczne związki z zakonem, a wino całkiem dobre,
Wino 1.JPG
Wino 3.JPG
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Re: Wina Templariuszy

Post autor: maciej »

Ciekawe co na to Andreas :-)
U nas (przynajmniej w Chwarszczanach) raczej w rachubę wchodzą miody pitne i piwo.
Po powrocie z Cejkovic natychmiast odtworzyłem na kole butle, które tam widzieliśmy (na razie nie są szkliwione albo pokryte angobą) - które wg mnie doskonale nadają się do pitnego chwarszczańskiego miodu (otrzymałem taki we wrześniu od Piotra Żurawicza choć w "nieadekwatnych" plastikowych butelkach)
DSC00514.jpg
Do wina proponuję inne butle - na fotografii najwyższa jaką udało mi się zrobić - około 40 cm.
DSC00532.jpg
A na Ciebie Adrianie czeka jak już pisałem - "Komtur Ekko - Modry Portugal" z Cejkovic.

Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ