Nowiny i ciekawostki

Ze względu na potrzebę zachowania porządku w strukturze wpisów - jest to jedyna platforma, na której wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą sami tworzyć tematy. Moderatorzy będą je ewentualnie przenosić na inne platformy.
Tomasz
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2012, 12:18

Nowiny i ciekawostki

Post autor: Tomasz »

Czesc, jestem Tomasz (nowy na Szlaku, ale w sumie stary :lol: ), witam zatem wszystkich serdecznie, tym bardziej, ze jest to moj pierwszy wpis, na dodatek z tak zwana ciekawostka... No chyba, ze juz to znacie. Umieszczam go w nowym temacie NOWINY I CIEKAWOSTKI, w liczbie mnogiej, by ewentualnie kazdy mogl w tym miejscu podzielic sie jakimis (z angielska) newsami, jeszcze "goracymi" odkryciami, ciekawostkami...
No jezeli cos namieszam z umiejscowieniem tej informacji w obrebie platform, to mam nadzieje, ze Maciej i tak przywola mnie do porzadku lub odesle we wlasciwe miejsce. :roll:
Pod tym adresem mozecie obejrzec jedna z "ciekawostek" : http://www.youtube.com/watch?v=4ImB1GWPM_Q .
Niestety doszukalem sie tylko angielskojezycznej wersji.
Jestem ciekaw Waszych opinii i komentarzy.
Jestem z pokolenia, ktorego wyobraznia zostala zainfekowana, wpierw ksiazka Nienackiego, pozniej filmem... Templariuszowskie watki, jak i wszystkie inne, gdzies na poczatku lat osiemdziesiatych zarzucilem na rzecz starozytnego Egiptu, ktory pochlonal mnie w calosci i bez reszty. Siedem lat temu przeprowadzilem sie do Szkocji, gdzie jednak Templariusze odzyli we mnie, a to za sprawa licznych dowodow na ich tutaj obecnosc, i to zarowno przed, jak i po kasacji zakonu. Pare nowinek, zdjec podeslalem juz Maciejowi, wiecej moze pozniej, w duzej mierze dotyczacych Templariuszy w Szkocji po 1314...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D .

To tak jeszcze z rozpedu, za ciosem, w uzupelnieniu...
http://www.thescottishsun.co.uk/search/ ... =0&sortby=
Pozdro
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Re: Nowiny i ciekawostki

Post autor: maciej »

Dzięki, że napisałeś. Niekiedy żałuję, że mój angielski jest wybitnie... podstawowy. W każdym razie nie będę w stanie zrozumieć szczegółów wypowiedzi. No, ale na szczęście w ostatniej części filmu pojawiły się migawki z Rosslyn.
W każdym razie, mimo że czas po templariuszy po templariuszach nie jest głównym zainteresowaniem Szlaku, to warto chyba sobie trochę przyjemnie porozmawiać.

Ogólnie różne niespodziewanie odległe sprawy (jak na przykład: Egipt, Chiny, Aleksander Macedoński, Afganistan, państwo Timura, Tunezja, Hiszpania, Samarkanda, Jedwabny Szlak, krucjaty, poszukiwanie morskich szlaków do Indii - i wiele innych podobnych do tego zestawów) mogą się ze sobą łączyć przyczynowo-skutkowo. Prowadzić również do ciekawych wniosków czy nowych hipotez dotyczących właściwego miejsca i czasu. Mój przykład wcale, wbrew pozorom, nie jest przypadkowy :-).

No ale powróćmy do Szkocji.

Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ