Dlaczego nowe platformy?

Ze względu na potrzebę zachowania porządku w strukturze wpisów - jest to jedyna platforma, na której wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą sami tworzyć tematy. Moderatorzy będą je ewentualnie przenosić na inne platformy.
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Dlaczego nowe platformy?

Post autor: maciej »

Jako miłośnicy historii wiemy, że zazwyczaj są przyczyny pośrednie jak i bezpośrednie dotyczące zaistnienia jakiegoś wydarzenia (podobnie rzecz ma się ze skutkami oczywiście).

W założeniu platformy miały różnić się od typowego forum (jeszcze tego sprzed lat) - miały to być dyskusje na główny temat a dyskusje poboczne mogły przekształcić się w nową platformę tylko jeśli rokowały ciekawą, konstruktywną dyskusję na nowy temat. Miały być dostępne dla wszystkich, bez konieczności logowania, opierać się na wzajemnej życzliwości, pomocy w rozwiązywaniu problemów i wspólnym dążeniu do ustalenia prawdy historycznej. Ogólnie byliśmy grupą wirtualnych (a niekiedy z czasem realnych) przyjaciół :-)
Platformy miały być też "nasze" ze względu na utworzenie ich mechanizmu i przez kilka lat dostosowywanie do naszych potrzeb przez jedną osobę - Dorotę. Dzięki temu po paru początkowych domniemanych próbach włamania - byliśmy od tego wolni w odróżnienu od słabych wówczas mechanizmów forów takich jak PhpBB (wówczas podkreślam).
Także i uczestnicy dyskusji ogólnie szanowali panujące u nas zasady (co najwyżej od czasu do czasu upomniani przez innych uczestników dyskusji lub w ostateczności przez admina).
Niestety prawie dwa lata temu (wrzesień 2007) zmieniło się coś na serwerach NetArtu od którego dzierżawimy nasz serwer. Praktycznie z dnia na dzień platformy zmieniły się w "żółwie". To był pierwszy impuls do zmiany platform.

Dziś podobno uczestnicy internetowych dyskusji na popularnych polskich portalach mają opinię jednych najbardziej "drapieżnych" w świecie grup internautów, gotowych zniszczyć osobę o odmiennym poglądzie. Pojawili się przypisani do danego portalu "dyżurni" wyczekujący na nowy temat by albo z góry poniżyć pogląd piszącego albo po raz kolejny, w kolejnym miejscu ogłosić "jedyniesłuszną" własną prawdę. Ponieważ zjawisko zaczęło dotykać również nasze Platformy, wolny dostęp bez loginu i hasła, opierający się na zaufaniu stracił rację bytu.

To były przyczyny pośrednie. Bezpośrednią była pewna próba przejęcia platform do własnych celów lub zniszczenia ich charakteru przez jednego z uczestników w grudniu ubiegłego roku. No i wpis nr 313 z dawnej platformy "Sprawy bieżące i różne" nie stracił aktualności.

Myślę, że "nowe" platformy będą rozwinięciem tych "dawnych" i pozwolą nam dobrze bawić się podczas rozwiązywania historycznych zagadek - czyli mojej, i mam nadzieję Waszej, ulubionej rozrywki.

Zapraszam do pisania
Pozdrawiam
Maciej
regis
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:21

Re: Dlaczego nowe platformy?

Post autor: regis »

Ufff... :)

Nareszcie znowu jesteśmy we własnym domu :)
Czuję się jakbym wracał z długiego wygnania!
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

regis
:)
Pan na Lubowni
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2009, 22:13

Witam

Post autor: Pan na Lubowni »

Witam ponownie wszystkich miłośników epoki średniowiecza oraz fascynatów templariuszy:)
Szczerze powiedziawszy w pewnym stopniu nie wiedziałem dlaczego nastąpił ten pass w na platformach...
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Re: Witam

Post autor: maciej »

W każdym razie ruszamy. Trochę jeszcze strachu narobił nam hakerski atak w artykułach.
Świadczy to o przestarzałym mechanizmie całego serwisu. Jesienią czeka nas trochę pracy. Mam nadzieję równoległej do nowego ożywienia na platformach.
Aby nie mnożyć nowych tematów - możliwość ich tworzenia pozostawiliśmy na razie jedynie członkom grup "autorzy" i "szlak templariuszy". Ta niedogodność pomaga jednak zachować "liniowość" dyskusji na dawnych platformach.

Pozdrawiam
Maciej
Hiram
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:53

Re: Dlaczego nowe platformy?

Post autor: Hiram »

No nareszcie! Czapki z głów przed wszystkimi, którzy ciężko pracowali nad nowymi platformami! Regis - do Ciebie natomiast prośba: odezwij się, nie mam Twojego nr tel. a czas najwyższy na spotkanie w Poznaniu ;)
baphomet78
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2009, 13:48

Re: Dlaczego nowe platformy?

Post autor: baphomet78 »

fajnie że znowu można dyskutować

pozdrawiam wszystkich
bapho
ODPOWIEDZ