Zamki joannitów w Polsce - Dariusza Hein

Kontynuacja dawnego działu "Recenzje książek i filmów"
Regulamin forum
Recenzje dotyczą książek i filmów powiązanych z tematyką Szlaku Templariuszy.
Prezentowane poglądy są własnością ich autorów i właściciele serwisu nie biorą za nie odpowiedzialności.
Niedopuszczalne jest jednak świadome użycie słów wulgarnych lub mających na celu obrazę innych.

Recenzje książek i filmów - to coś innego niż wypowiedź na platformie, forum czy czacie.
Tu potrzebna jest chwila na kilka przemyślanych zdań - podsumowanie wad i zalet.
Dlatego tutaj nie mogą pojawiać się wypowiedzi nie spełniające powyższego warunku, posty typu "nie zgadzam się" albo "też tak myślę".
Ogólnie rzecz ujmując błędne są posty nie będące właśnie recenzjami.
Z przykrością informujemy, że będą one usuwane lub przenoszone na odpowiednią platformę interaktywną.
salps
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2009, 20:35

Zamki joannitów w Polsce - Dariusza Hein

Post autor: salps »

Wpadła mi w ręce ciekawa i tajemnicza książka "Zamki joannitów w Polsce" autorstwa Dariusza Heina. Książka bardzo ciekawa bo zawiera mnóstwo informacji o Joannitach i ich zamkach oraz posiadłościach na terenie dzisiejszej północno-zachodniej Polski Ciekawą rzeczą jest wykaz komandorów templariuszy w rurce i Chwarszczanach A także Wykaz późniejszych komandorów joannickich w tych posiadłościach.Tajemnicza dlatego że poza autorem , miejscem i rokiem wydania(Poznań 2009) nie ma o niej żadnych Informacji! Książka jest super,ma fantastyczne zdjęcia ,opisy szkice itp.Są też bardzo fajne zdjęcia kaplicy w Chwarszczanach ,wnętrza kościoła i malowideł chwarszczańskich Maćku wiesz coś na temat tej książki i jej autora? A może jakieś informacje w niej zawarte przydadzą się na szlaku?
dojarka
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:25

Re: Zamki joannitów w Polsce - Dariusza Hein

Post autor: dojarka »

Książka jest do kupienia na allegro (tam właśnie kupiłem) i jest chyba wydana nakładem własnym autora, stąd brak danych o wydawcy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ