Szlak Templariuszy
http://templariusze.org/platformy_new/

Turnieje Boże - Pierre Barret, Jean-Noel Gurgand
http://templariusze.org/platformy_new/viewtopic.php?f=37&t=86
Strona 1 z 1

Autor:  maciej [ 06 wrz 2009, 19:12 ]
Tytuł:  Turnieje Boże - Pierre Barret, Jean-Noel Gurgand

Załącznik:
okladka_9.jpg
okladka_9.jpg [ 10.29 KiB | Przeglądane 8521 razy ]
Turnieje Boże
Pierre Barret, Jean-Noel Gurgand
Wydawnictwo Literackie

Tom I "Templariusz z Jeruzalem"
Tom II "Grosz Ubogich"
Tom III "I my pójdziemy na kraniec świata"
Pewnego razu dwóch mężczyzn, historyk i dziennikarz, postanowiło napisać powieść historyczno-przygodową o akcji rozgrywającej się na przełomie XII i XIII wieku. Zapragnęli jak najbardziej realistycznie i zgodnie z prawdą historyczną, a zarazem w sposób atrakcyjny pokazać świat, wydarzenia i ludzi tego okresu.

Jestem im za to bardzo wdzięczny, gdyż dzięki temu powstała jedna z najlepszych książek jakie czytałem. Trzytomowa powieść "Turnieje Boże" jest równie wciągająca, co pouczająca i czuję się przez nią w jakiś sposób wzbogacony. Opowiadając zarówno o najczarniejszych, jak i najpiękniejszych stronach ludzkiej duszy, autorzy zabierają nas w niezwykłą, średniowieczną podróż z której każdy coś dla siebie zatrzyma. Ja zatrzymałem ulubiony cytat: "Nie cel bowiem obdarza drogę treścią, ale wędrowiec", oraz garść pomysłów i pragnień, które być może kiedyś zrealizuję.

Na zakończenie dodam, że jeden z głównych wątków powieści nabiera dodatkowego smaku w świetle ostatnich wydarzeń i informacji o odnalezieniu nowych dokumentów dotyczących procesu Templariuszy. Nic więcej nie zdradzę.

Naprawdę warto przeczytać.

autor recenzji: sig

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/